Gönderiliyor...
8 Haftalık Mindfulness Temelli Ebeveynlik (Mındful Parenting) Programı
Share

8 HAFTALIK MİNDFULNESS TEMELLİ EBEVEYNLİK (MINDFUL PARENTİNG) PROGRAMI

8 Haftalık Mindfulness Temelli Ebeveynlik (Mındful Parenting) Programı

 

 

Bahar döneminde yeniden açılacak olan 8 haftalık Mindfulness Temelli Ebeveynlik Eğitimine kayıt ve/veya detaylı bilgi için; 05327116210'dan veya info@basakgokceimam.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Eğitim Yeri: Signum Psikoloji, Bağdat Cad. Şaşkınbakkal/Kadıköy İstanbul.

 

Mindful Ebeveynlik sistemi anne ve babanın davranış ve tutumları değiştiğinde otomatik olarak çocuğun da zor davranışlarında ve tutumlarında değişiklik olacağını varsayar ve bunu bilimsel araştırmalarla ortaya koymuştur. Problemli olan çocuk değil, maladaptif davranış ve davranışa verilen yanıtın oluşturduğu kırılması zor kaskattır görüşünü benimser ve buradan yola çıkarak anne ve babanın ebeveynlik tutum ve reaksiyonlarında değişimi hedef alarak çocuğun problemli davranış örüntülerini değiştirmeyi planlar.

Bahar döneminde gerçekleşecek olan 8 haftalık Mindfulness Temelli Ebeveynlik Programında; başta DEHB (Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu), Otizim Spektrum Bozukluğu ve Karşı Olma ve/veya Karşıt Gelme Davranım Bozukluğu tanısı olan 3-14 yaş çocukların anne ve/veya babaları ile herhangi bir psikiyatrik tanısı olmayan çocukların  rutin ebeveynlik zorlukları yaşayan anne ve babaları bu programdan fayda görecektir.

Uygulanacak olan 8 haftalık Mindful Ebeveynlik Programı; uzun yıllar yapılan bilimsel çalışmalar sonucunda Amsterdam Üniversitesi'nden  Prof.Dr. Susan Bogels ve ekibinin Jon Kabat-Zinn süpervizörlüğünde (Mindfulness Yaklaşımının Kurucusu UMass Medical School Center of Mindfulness for Medicine Direktörü)  geliştirmiş olduğu ve güncel olarak tüm Avrupa ve diğer ülkelerde aktif olarak uygulanan etkili bir Mindfulness yaklaşımıdır.

8 Haftalık Programda Eğitmenlik yapacak olan Başak Gökçeimam; Mindful Ebeveynlik yaklaşımının 2017 yılı itibariyle Türkiye'deki ilk ve tek yetki sertifikalı eğitmenidir (UvA University van Amsterdam, Prof.Dr. Bogels Eğitici Eğitmenliği Sertifikalı)

8 Haftalık Program sonrasında katılacak olan ebeveynler programın onlara ne kazandırmasını beklemeliler;

stres yaratan ebeveynlik durumlarında reaksiyon vermeden önce farklı cevap seçeneklerini düşünebilme yetisinde gelişme,

daha sakin ve sıcak kalplilikle stres yaratan durumlara yaklaşabilme,

çocuğunuzu ve onun yaptığı zor davranışları daha sakin bir tutum ile görebilme ve anlayabilme

çocuğunuza karşı verdiğiniz davranışsal yanıtlarda değişim (sakinlik, tutarlılık ve hoşgörü).

 

Bahar Döneminde gerçekleşecek olan 8 Haftalık Program her çarşamba 19.00-21.00 saatleri arasında gerçekleşecektir.

 

ONLINE RANDEVU
Terapi ve diğer hizmetler ile ilgili
hemen randevu alın.
RANDEVU AL